O tom, jak se vypořádat s péčí o kůži Ichtýlka, se s námi dnes podělila Lukáškova maminka.

Ráda bych vám přiblížila období, které teď prožíváme s Lukáškovou kůžičkou. Jaro je pro nás opravdu nejlepší! Teplota okolo 20 stupňů, ani zima, ani horko, a sluníčko ještě nepálí. V tomto čase přecházíme na krémy, které jsou svým složením velmi lehké, rychle se vstřebávají a kůži nezatěžují – mažeme jen Dexerylem, v tomto období je opravdu nepostradatelný. Kůži hodně zjemní a tolik se nevrství, ale pokud je větší teplo, nedokáže se kůže na delší čas promastit a aplikace krému musí být opravdu častá. Například když má být okolo 29C a Lukášek je ve školce, tak mám opravdu strach, že to bude hodně náročný den. Ale paní učitelky má Lukášek velmi šikovné, tak věřím, že to zvládnou.

Na jaře se nám také „svléká z kůže“ trošku jinak než obvykle. Na ploskách nožiček, kde má kůži jako zdravý človíček, se během krátké doby kůže sama začne trhat. Pak má chodidla citlivé, ale chce to den, dva – a je to ok. Stále pro nás zůstává nejproblémovější částí hlavička. Snažím se vyčesávat, mazat, ale přesto je to někdy fakt boj, šupiny se tvoří rychle a já nevím, co dělám špatně a proč tomu tak je… Včera jsme měli velkou „drbací akci“ ve vaně. Lukášek v ní byl přes dvě hodiny. Krásně jsem mu obrousila celé tělíčko, vyčistila ouška, pohrála si s vlásky, odstranila ztmavlou kůžičku z prstíků – výsledek byl opravdu skvělý! Jen kdyby to šlo časově trochu lépe, dělala bych to tak každý den. Lukáškovi se dlouhá procedura nelíbí, ale snaží se to vydržet. Moc vám všem děkujeme za podporu, za to, že jste ochotni číst příběhy našich dětí a není vám toto téma lhostejné! PS: Ne, není nám lhostejné

Hanka Kadlecova

Hanka Kadlecova

Maminka, Manželka, Zakladatelka Spolku Ichtyóza, Bývalá kavárenská povalečka, Třídní učitelka bez autority v Martínkově Domácí Škole.