Kubíkova maminka už ohledně Ichtyózy zdolala nemálo výzev, o jedné z nich nám dnes napsala:

Náš syn Kubík se narodil s přirostlými oušky. Ze začátku jsme to téměř neřešili, protože to ani nebylo poznat, ale problém nastal v okamžiku, kdy začal nosit brýle. Přemýšleli jsme – jak to provést ? Musí mít brýle na gumičku, což není pohodlné – jak bude starší, bude mu tohle vadit i z estetického hlediska. Takže jsme začali jezdit na plastickou chirurgii. Paní doktorka nám řekla, že se do toho pustí, ale s Ichtyózou neměla zkušenosti, nevěděla, co kůžička udělá. Kuba byl objednán na operaci na podzim, ale jak to chodí, týden před operací dostal angínu, a tak se musela odložit až na letošní duben.

Ještě jsem zkusila přemluvit paní doktorku, ať udělá naráz obě uši, že pro dítě je narkóza velká zátěž. Nastal den operace. Celou dobu jsem seděla na chodbě před operačním sálem, strašně jsem se bála… A potom jsem se konečně dočkala. Otevřely se dveře – vezou mi Kubíka . Je vzhůru, byl v dospávací místnosti. Dozvídám se, že se nakonec rozhodli jen pro jedno ouško. Potřebovali velký kus štěpu, který mu vzali z vnitřní strany stehna. Kuba to nesl statečně. Na ucho si nestěžoval, jen ten štěp na noze ho moc bolel. Hned na druhý den nás pustili domů s tím, že budeme jezdit na převazy a dál se uvidí. Doma mu pár stehů na noze ruplo.

Dostali jsme mastičku Betadine a nožička se postupně zahojila.
A to hlavní – ouško je nyní v SUPER stavu. Máme za sebou poslední kontrolu a koncem listopadu nás čeká operace druhého ouška – a k tomu i oči. Kuba je nedovře, když spí nejsou úplně přivřené. Pro paní doktorku to byla velká výzva. Ichtyózu viděla poprvé, nezalekla se a odvedla vynikající práci! Moc jsem jí za vše vděčná. Hlavně za ochotu a lidský přístup. Už se těšíme na konec listopadu. Vím totiž, že Kubík bude v těch nejlepších rukách…

A ještě pár písmenek od nás: Kubík by si moc přál stříkací pistoli na léto – můžete mu nyní pomoci splnit jeho sen.

Věra Radová

Hanka Kadlecova

Hanka Kadlecova

Maminka, Manželka, Zakladatelka Spolku Ichtyóza, Bývalá kavárenská povalečka, Třídní učitelka bez autority v Martínkově Domácí Škole.