Chcete se připojit?

Jak nám můžete pomoci

Často se setkávám s dotazy jak je potřeba pomoci právě nyní. Ráda bych řekla, že jsem opravdu nesmírně šťastná, když vidím kolika lidem není Ichtyóza lhostejná. Zde je nabídka toho, jak je možno pomáhat v oblasti Ichtyózy.

Materiální pomoc

Budeme velice rádi za zaslání vhodných krémů do sbírek pro nemocné ichtyozou, každý jeden kus je potřeba a za každý jeden kus jsme velmi vděčni, neb každý jeden kus pomáhá zvětšit počet celkové sbírky. Krémy, které jsou třeba během celého roku: Bioderma Intensive Baume, Dexeryl, Cerave (tmavě či světle modrý). Každý dar zveřejňujeme na FB Ichtyózy v příslušném albu dané aktuálně probíhající sbírky. Zásilku prosím posílejte na adresu: Spolek Ichtyóza Rosovice 179, 26211. Velmi děkujeme za podporu. Stejně tak velmi pomůže i zaslání věcí dětem pro radost, aby kromě krémů dostaly například i balíček věcí co jim vykouzlí úsměv ať už v tombole na akcích spolku či jen tak. Vhodné jsou omalovánky, knížky, autíčka, pastelky, fixy, bloky, panenky, dřevěné hračky pro menší děti, puzzle. Moc děkujeme.

Finanční pomoc

Spolek je možné podpořit zasláním finanční částky na transparentní účet Spolku, který naleznete na stránce Kontakty. Z vybraných prostředků se hradí pouze zdravotní materiální pomoc a pořádané aktivity pro pacienty.

Všichni, kteří ve spolku přikládají ruku k dílu, přikládají ji bez nároku na odměnu. Jednou z nejdůležitějších hodnot našeho spolku je dovést prostředky dárců pouze tam, kde je to nejvíce potřebné a eliminovat veškeré zbytečné náklady.

Pořádání besedy či rozhovoru v rámci osvěty

Chceme, aby se o Ichtyóze vědělo stejně jako o lupénce, atopickém ekzému či motýlích křídlech. Přejeme si, aby Ichtýlci byli společností přijmuti, nemusí je nikdo litovat, oslavovat apod, stačí pouze přijmout. Ichtýlci si často procházejí odmítáním díky neinformovanosti, lidé se bojí, že je to nakažlivé apod. Pomůžete nám tyto mýty bořit? Jsme nesmírně vděčni za osvětu ať už mediální či na přímo formou Besed a přednášek. Budu ráda za jakoukoliv spolupráci.

Dobrovolnická činnost na srazech a akcích spolku

V roce 2019 jsme uspořádali již 5. Sraz Ichtýlků pro pacienty z České a Slovenské republiky. Při těchto akcích se člověk ujistí, že to, co dělá, má smysl. Vidíte úžasné lidi, kteří znají opravdové hodnoty života. Chcete být součástí a zároveň pomoci? Takový den se bez pomoci dobrovolníků neobejde. A koho hledáme? Dobrovolníky, kteří nám pomohou doplňovat raut, sklízet nádobí, nosit jídlo – prostě, co je potřeba. A nebo máte rádi práci s dětmi? Výborně tak i Vás hledáme. Hledáme dobré duše, které nám na srazu pomohou vytvořit dětem úsměv na rtech při zábavných hrách, výtvarných dílníčkách, pohádkovém lese…? Nebo máte přímo nějaký svůj program, který by děti potěšil? Budeme nesmírně vděční za pomoc.

Nákupem CVRK kolekce a Magifešn

CVRK by Magifešn charitativní kolekce. Kde CVRK vymyslel a Magi s nadšením vytvořila úžasnou kolekci, která se neustále obměňuje a aktualizuje. Z každého prodaného kousku jde na pomoc Ichtýlkům 30% - 50% z ceny. Věci můžete vyzkoušet případně rovnou i zakoupit na prodejnách CVRK a nebo na e-shopu Magifešn. Velmi si tohoto partnerství vážíme a děkujeme za ní. Jsme z toho velmi nadšeni a nejeden Ichtýlek již hrdě nosí tričko Jsem specifický. Díky této podpoře mohou Ichtýlci jezdit pravidelně na ozdravné pobyty a kromě léčebných procedur obdržet i balík s potřebnými krémy. Moc děkujeme!

Nákup minerálního náramku

Úžasná Verča, která má sama Ichtyózu, se rozhodla, že by ráda pomáhala a tak vytvořila nádhernou kolekci minerálních náramků SCALE. V této kolekci je dámský a pánský náramek, oba jsou vytvořeny z minerálu ACHÁT. "Achát podporuje sebedůvěru, dodává odvahu, pomáhá překonávat negativní pocity. Posiluje lásku, je to silný ochranný kámen. Napomáhá léčbě očí, posiluje krevní oběh a napomáhá léčbě kožních chorob." A vy můžete také pomoci. Z každého náramku z kolekce SCALE, který koupíte, putuje 100 Kč na transparentní účet Spolku Ichtyóza. Děkujeme.

Nákupem přes Givt.cz

Také rádi nakupujete online? Pokud ano, velmi doporučujeme nakupovat přes www.givt.cz. Nejprve zvolíte, komu chcete pomáhat a pak už nakupujete tak, jak jste zvyklí. Z každého vašeho nákupu pošle internetový obchod určité procento na dobrou věc jako poděkování a vy samozřejmě nezaplatíte nic navíc.