Jak jste se již mohli dočíst i v jiných příbězích velkou komplikací u Ichtyózy je nefungující termoregulace. Naši Ichtýlci se z velké části nepotí. A díky tomu se přehřívají… Léto pro ně v tomto směru bývá poměrně složité. Klimatizace není úplně nejvhodnějším řešením, jelikož se sice Ichtýlci díky ní nepřehřejí, ale na druhou stranu více vysuší… No není to jednoduché zvolit tu jednodušší cestu. Ovšem jak se říká, všechno jde, když se chce. Ideální variantou je ochlazování. Pojďme si přečíst jak se ochlazuje a jak má ráda léto Nelinka s rodinou.
nelinka-ochlazovani03
Ahoj,
chtěla bych něco málo napsat o našem pobytu na slunci a věčném máchání se v bazénu. Tepla všeobecně snášíme špatně, jak v zimě, tak v létě. Přes zimu jsme se naučili méně topit, maximálně na 21C. Bohužel, v létě to moc neovlivníme. Když svítí hodně sluníčko, jsme schovaní doma. Do budoucna určitě pořídíme klimatizaci. Ale celý den být schovaní doma jako krtci není ideální. Proto jsme hledali nějaké řešení. Na zahradu jsme postavili několik slunečníků, k domu jsme pořídili markýzu a hlavně bylo potřeba pořídit bazen. A opravdu musím říct, že léta s bazénem jsou nyní pro nás hračka 🙂 Nelinka si to moc užívá a bázen má moc ráda. Léto milujeme všeobecně, rádi grilujeme a užíváme si krásného počasí 🙂

nelinka-ochlazovani01Začátky koupání v bazénu zas takovou procházkou růžovým sadem nebyly. Nelu jsem namazala ráno, dopoledne až takové teplo nebývá, okolo 12 hod. si jde Nelinka odpočinout, a okolo 14 hod. se budí, pak jí obléknu plavky a rovnou se jde vyřádit do bazénu. První, co nás zarazilo, bylo že se okolo ní udělal mastný oblak, po 15 min koupání vylezla, a byla úplně odmočená. Tak jsem hledala krém či mast, která by ji hydratovala i ve vodě. Přece, když dělají voděodolné opalovací krémy, musí existovat i voděodolné hydratační krémy. A našla jsem! Nechala jsem si u naší paní kožní lékařky napsat na předpis mast Cutilan. Je to pro nás zázrak. Dceru tak půl hodiny před koupáním poctivě namažu Cutilanem, poté když hupsne do vody, žádná oblaka kolem nejsou, a hlavně, když vyleze z vody, je stále hydratovaná. Jelikož samotná mast je hodně mastná, po vykoupání ji namažu jiným hydratačním krémem, například Oga mastí, Ambidermanem nebo jiným tělovým mlékem. Samozřejmě, že nesmíme zapomínat mazat opalovacím krémem, moc se nám osvědčil krém Avene SPF 30/50. Avene SPF 50 používáme na obličej, a SPF30 na tělo. Letos poprvé zkusíme opalovací krémy od firmy Eucerin. Jsem na ně moc zvědavá. Co určitě s jistotou nemůžu doporučit jsou opalovací krémy od Daylong. Opalovacími krémy mažeme několikrát denně, tak asi 5x . Je to závislé na slunečním záření. Pokud je slunko ostré, tak mažeme i víckrát.

Bez čeho v létě dá se říct neexistujeme, jsou sluneční brýle a klobouček, nejlépe bavlněný, abych ho v průběhu dne mohla namočit do vody a přiložit ho Nelče na hlavu. Smysl je, aby ji ochlazoval a nedošlo k úpalu. Taky jsme k bazénu pořídili župan. Přišla jsem na to, že když Nela vyleze z bazénu, stáhnu jí plavky a obleču jí župan, vydrží déle hydratovaná, bývá ještě malinko mastná Cutilanem a župan ji ochrání před vysušením.

Jedna rada na závěr, pokud se Nela přehřeje a bazén je daleko, vytáhnu z kabelky termální vodu ve spreji Uriage, která krásně ji ochladí a navíc hydratuje pokožku. Takže na obličej taková 1. pomoc 🙂

Hanka Kadlecova

Hanka Kadlecova

Maminka, Manželka, Zakladatelka Spolku Ichtyóza, Bývalá kavárenská povalečka, Třídní učitelka bez autority v Martínkově Domácí Škole.