Chceme se cítit jako ryba ve vodě.

Ryba = Ichtys = Ichtyóza , a tedy Ryba = symbol onemocnění, které s létem nabírá na intenzitě – ale i Ichtýlci si chtějí užít slunečné dny, chtějí se cítit JAKO RYBA VE VODĚ. K tomu může dopomoci větší osvěta tohoto tématu, větší informovanost a tím větší možnost podílet se na lepším životě druhého.

Konečně je tu – KVĚTEN! Lásky Čas… Jak příhodné! Proč? I my jsme se připojili k ostatním organizacím z USA, KANADY ŠPANĚLSKA – a prohlašujeme máj za měsíc Ichtyózy! Jen těžko bychom našli vhodnější čas – kromě zdravotních komplikací je to pro nemocné hlavně společensky náročné období – a to hlavně vinou neznalosti a neinformovanosti jejich okolí. A právě to se snažíme změnit – kolikrát v našem životě už byl úsměv a objetí víc než jakýkoliv prášek? Výsměch a pomluvy snáší těžce každý člověk, tím více ten, který o své komplikaci ví, který s ní sám denně určitým způsobem bojuje – potřebujeme pochopení, všichni bez výhrad. Instituce, organizace, jedinci i spolky se právě v květnu zaměřují na osvětu, informovanost, online i offline šikanu a psychickou pomoc. A MY PRO VÁS MÁME MOŽNOST POLOŽIT OTÁZKU, která vás trápí nebo zajímá, ODBORNĚ ZPŮSOBILÉMU ČLOVĚKU – paní psycholožce, se kterou jsme navázali spolupráci. Takže: do messengeru, na email paní Kadlecové či do komentáře k tomuto příspěvku – ptejte se na cokoliv. Nyní připravujeme několik článků, spolupracujeme s médii, chceme téma Ichtyózy chytit za ruku a provést ho davem. A samozřejmě doufáme, že se s dalšími z vás setkáme na letošním srazu! Navázat Přátelství je pro komunitu Ichtýlků velmi cenné – společné zážitky nejdou ničím nahradit… Je důležité, aby Ichtýlci nevyrůstali s tím, že je nějaký pevně stanovený ideál krásy, do kterého nepatří. Můžeme v tom pokračovat sami, ale s vámi nám půjde lépe jak osvěta, tak informovanost i samotná pomoc. Potřebujeme vás, aby si co nejvíce dětí uvědomovalo, že ten tvor se suchou kůží je stejný jako oni, zdravý jedinec, výjimečný člověk.

Hanka Kadlecova

Hanka Kadlecova

Maminka, Manželka, Zakladatelka Spolku Ichtyóza, Bývalá kavárenská povalečka, Třídní učitelka bez autority v Martínkově Domácí Škole.