Dnešní příběh je o úžasné slečně Ivance. Iva studuje vysokou školu, je nesmírně chytrá, šikovná, milá, pokorná, laskavá, zábavná, je prostě úžasná. Je dar ji znát ❤️ a já děkuji za to, že ji znám ❤️ a když si přečtete její pohledy na svět a Ichtyózu poznáte to sami. Budeme moc rádi za sdílení jejího příběhu a další osvětu/ Jmenuji se Ivana Bártová a je mi 21 let. Mezi mé oblíbené aktivity patří převážně četba, poslech hudby a trávení času s mými kamarády. Mám ráda i sporty, ale těm jsem se od doby covidu přestala věnovat. Doufám, že se k nim vrátím.
Péče o kůži zabere poměrně dost času, takže nemohu s jistotou říci kolik času to zabere. Denně se promazávám, dle potřeby i 8krát denně či více, záleží na ročním období i cyklu kůže. Mastě se spotřebuje poměrně hodně, spotřeba je kolem 8 až 12 kg na měsíc, možná i více. Upřímně to nepočítám. Už několik let využívám Neotigason, který mi svědčí, kůže je po něm slabší a lépe se opečovává. Minimálně jednou týdně si intenzivněji loupu kůži z vlasů a pak ji vyčesávám, aby vlasy mohly růst. Na větší vrstvy kůže využívám různé pilníky, po této proceduře je kůže příjemně hladká.
Jsem ohromně nadšená, že čím jsem starší, tím méně lidí, kteří upozorňují na moji nemoc a posmívají se nebo mě uráží potkávám. Tyto situace zažila spousta z nás a mě se nechce mluvit o těchto zážitcích. Stalo se a stát se může zase, vždy se takoví lidé najdou. Ale v tomhle věku se radši soustředím na lidi okolo mě, se kterými se mohu bavit, aniž by bylo důležité že jsem odlišná. Všichni jsme jiní a je fajn že spolu vycházíme takoví jací jsme.

Hanka Kadlecova

Hanka Kadlecova

Maminka, Manželka, Zakladatelka Spolku Ichtyóza, Bývalá kavárenská povalečka, Třídní učitelka bez autority v Martínkově Domácí Škole.