Ahoj,

Nelinka distanční výuku zvládala bezvadně, je vedena k samostatnosti od 1. třídy, takže si sama hlídala vyučovací hodiny, kdy ji začínají, věděla přesně, kdy má přestávku a kdy se má jít domazat.

Někdy byl den, kdy zapomněla, že má po vyučování udělat domácí úkoly, to už popravdě byla líná a nechtělo se jí.

Stav kůže je samozřejmě lepší doma, než když chodí do školy. Doma má na to více času.

Kamarádi ze školy chyběly, ale ta představa, že má chodit do školy a 2x týdně se nechat testovat ji upřímně děsila. Takže pocity z toho, že má nastoupit do školy byly malinko chaotické.

Nelinky běžný den, když chodí do školy, vypadá zhruba takto. V 6h ráno ji budím , počkám 5 minut než se vyhrabe 🙂 Nelinka si připraví oblečení, které si ten den vezme do školy a jdeme provést ranní hygienu, po té Nelika namažu, promažu celé tělo, vykapeme oči, kápneme do uší a učešeme vlásky. Ve škole je v 7.15h a o každé přestávce si omyje ruce a promaže celý obličej. Okolo 12h si Nelinku vyzvedává taťka a obědvá už doma.

Záliby Nelinka má, s mamkou ráda hraje banbington, nebo si s bráchou zakope fotbal. Miluje trampolínu a už se moc těší na léto, protože nám určitě nevyleze z bazénu, kde je ji díky nefungující termoregulaci moc dobře. Letos dostala oblek mořské panny, tak už se něj moc těší až ho vyzkouší.

Kamarády Nelinka má, jsou sice starší asi o 2 roky, ale kamarádí se. Skoro denně jsou venku a hrají si buď u nás, nebo někde po vesnici. A v sousedské vesnici, od nás asi 800m bydlí Nelinky její nejlepší kamarádka, která se taky jmenuje Nelinka a ta chodí k nám, nebo naopak. Holky rádi jezdí na pennyboardech.

Nejnáročnější období pro Nelika je asi teď, konkrétně si neustále hlídat jestli má namazaný obličej. Ruce si domazává prakticky pořád, ale ten obličej zanedbává. Taky si hlídat to, aby se nepřehřála, naštěstí teď nám přeje počasí, ale v létě bude hůř.

Tak ahoj teď za maminku, denně mi péče zabere určitě 3 hodiny a když máme náš den D jménem serviska, tak i 5 hodin.

Pro sebe čas ? Jako určitě to není tak, že bych si řekla, ve středu a v pátek si od 15 – do 17h půjdu se psem do lesa na procházku 🙂 🙂 🙂 Ten můj čas se samozřejmě odráží na tom kolik mi ho nechá rodina 🙂 Ale nestěžuji si, bylo hůř, teď už to je zlaté 🙂 Vždycky si vzpomenu jak bylo, jak jsem nic nestíhala a to jsem nechodila do práce, fungovala jsem doma, Nelinku ráno odvezla do školy, pak s Matějem doma, úklid, prádlo, vysát, případně povléci (nevařila jsem, obědy vozil přítel z práce) a další, vždyť to známe všichni a odpoledne pro Nelika, pak úkoly, péče, večeře, vykoupat, namazat Nelinku a do postele 🙂 Takhle každý den. Vlastně mně vycházela jenom sobota taková jako volnější, ale tu jsme ještě, když jsme mohli, tak jezdili na výlety. A v neděli už zas velká serviska, a ta trvá opravdu skoro 5 hodin.

Pak když jsem nastoupila do práce, tak jsem myslela, že se zblázním, synovi bylo 2,5 roku a pořád ještě střeštiprdlo a Nelince bylo 7 let, takže stále žádný velcí pomocníci. Naopak, já byla vyšťávená, a nebudu kecat, že i na náš vztah to nemělo dopad s přítelem. Až když jsem bohužel bouchla do stolu a řekla dost, že potřebuju pomoc, tak nastala změna ! 🙂

O teplé jídlo se doma prakticky nestarám, vaří a připravuje tatínek, Nelinka (10let) si začala dělat sama svačiny do školy, když mi chce udělat radost tak jde a vysaje. Taky vynese odpadky. Matěj (5 let) je vlastně zcela samostatný, ráno se sám umyje, já jen dohlížím, sám se ustrojí, sám se na baští, jen se sám ještě neutře prdýlku, když jde na velkou 🙂 Umí dát kočičce žrádlo a vodu, takže se snaží taky.

No a já, když mám vše hotové a to už nepočítám nějaký úklid, to jsem zjistila, že ten mi neuteče, protože nožičky nemá 🙂 Spíš, když zrovna není žádná péče na Nelince, tak se sbalím a jdu se projít, a nebo jako relax si třeba zajistím odpoledne s kamarádkou a zajdeme si spolu na kávu ( to ted zní tak trošku jak scifi) 🙂
Třeba na kosmetice jsem nikdy nebyla, nebyla jsem ani na žádné masáži, nebo u pedikérky, ale tohle mně žíly netrhá, na tohle se můžu těšit, až mě ty děti vážně nebudu potřebovat, tak pak se můžu věnovat sama sobě a pro přítele být ještě krásnější.

Samozřejmě, že to vše co se děje okolo Nelinky není normální jako u zdravého dítěte, se spousty věcí jsem nepočítala, i když jsem vždycky byla pečlivá, ale není to nic co bych nezvládla, je to náročné,jak z hlediska péče a financí, ale když člověk chce, zvládne všechno. 🙂

Hanka Kadlecova

Hanka Kadlecova

Maminka, Manželka, Zakladatelka Spolku Ichtyóza, Bývalá kavárenská povalečka, Třídní učitelka bez autority v Martínkově Domácí Škole.