Uspořádané akce

Ohlédnutí za 1. pololetím 2016

By 25.5.2016 8 února, 2020 No Comments

Jsme téměř v letní náladě a my bychom se s vámi rádi podělili o vše, co jsme doposud v roce 2016 absolvovali a prožili.
Na konci roku minulého jsme se rozhodli oficiálně naši činnost zaštítit a začali jsme pomáhat pod hlavičkou Spolku Ichtyóza – máme větší možnosti, větší pole působnosti a více dobrovolné pomoci. Zavedli jsme pravidelné setkávání s veřejností prostřednictvím besed, srazů, nabídek sponzorů a pomoci ambasadorů. Pojďte se společně s námi podívat na to, co se nám doposud podařilo. A to jsme sotva v polovině roku!

První beseda organizovaná Spolkem Ichtyóza proběhla 12.1.2016 v MŠ a ZŠ Chraštice. Hanka Kadlecová společně se synem Martínkem a manželem Marianem ukázala dětem, jaké to je, starat se o Ichtýlka, co je to vlastně Ichtyóza – a co obnáší denní rutina rodiny Kadlecových. Bylo úžasné sledovat, jak se školní děti zapojili do debaty, jaké pokládaly otázky i jak si bez zábran povídaly s Martínkem. Takovou spolupráci je radost podporovat.

12.2.2016 uspořádali manželé Machovi II.Svobodný taneční večer, který se letos nesl v duchu Ichtyózy. Možnost, kterou nám tímto gestem úžasní Machovi dali, byla obrovská – výtěžek z plesu – 36.400 Kč – putoval na nákup krémů pro našich 12 dětí (Amálku, Filípka, Lukáška, Martínka, Nelinku, Tomáška, Haničku, Ondru, Leničku, Kubíka, Matěje a Ivanku). Ples byl velmi krásný, setkali jsme se s mnoha známými a příjemnými lidmi a například s Danou Morávkovou jsme probírali téma Ichtyózy téměř celou dobu trvání plesu. I na základě tohoto ohlasu jsme se rozhodli zapojit do našich akcí více známých osobností, díky kterým je proces pomoci výraznější.

12 Ichtýlků dostalo tedy začátkem března (i díky plesu) své jarní balíčky! Ano, Uriage, Topicrem, Cutis Help – a pomoc všech dárců na transparentním účtu – i díky vám se děti dosud těší z našich zásilek velké pomoci.
24. března se v Cowárně konal večer v duchu prezentace spolků, které působí v Příbrami a okolí. Jedním z nich byl i náš Spolek Ichtyóza. Díky uvolněné atmosféře, příjemnému prostředí a úžasným posluchačům jsme měli možnost představit naši pomoc a provést lehkou osvětu tématu Ichtyóza na základě diskuze.

1. dubna slavilo DAMI BUBBLE své první narozeniny – a nám bylo umožněno podělit se o naše aktivity zaměřené na pomoc dětem. U stánku Spolku ICHTYÓZA měly návštěvníci možnost zjistit nejen to, co vlastně Ichtyóza je, proč lidem s touto nemocí nefunguje termoregulace, a že na 30 dní potřebuje malý Martínek Kadlec 7 kilo krémů… Tato osvěta byla velmi povedená a rádi bychom ji opakovali častěji.

PraváJá – partnerství, které vzniklo na základě rozhovoru se zakladatelkou našeho Spolku Hankou Kadlecovou pod hlavičkou článku Dáma, která má náš obdiv. Nový partner pro rok 2016! Velmi vítaný a velmi vřelý – posuďte sami: Nejméně dvakrát za rok nám tato firma věnuje vitamíny, konrétně například na imunitu. Ale Pravá Já myslí i na maminky – protože pokud nejsou v pořádku ony, jak by mohly fungovat jejich děti. Vitamin C na půl roku pro všechny děti už máme připraven do aktuálníci balíčků a k tomu právě pro maminky balení Multiživin a Detox. Vše je připraveno!

Marian Kadlec

Marian Kadlec

Manžel, Martínkův tatínek, zakladatel Spolku Ichtyóza, Stávkující školník Martínkovy Domácí Školy.