Náš Deníček se pro vás již plní!

První příspěvek nám napsala maminka Nelinky.

Milý deníčku, co se u nás událo za měsíc červenec?
Začátek prázdnin jsme zahájili skvěle, i přesto, že bylo teplo, jsme si užívali bazén a grilování, což máme moc rádi. Přes den jsme doma hráli hry, Nelinka ráda Člověče, nezlob se a karty. Bohužel zahradní hry v teplých dnech hrát nemůžeme  kvůli přehřátí, ale Nelince to nevadí, sama ví, že nemá tolik energie a raději odpočívá, a až k večeru ožívá – to dokáže blbnout třeba do deseti večer na zahradě –  proč ne, jsou prázdniny 🙂

V těchto dnech mažu Nelinku třeba i 5 x denně opalovacími krémy, nejlépe voděodolnými, protože i v bazénu se dokážeme spálit. Letos mám pocit, že přes veškerou snahu o mazání opalovacími krémy nám i tak hodně zhnědla kůže. Proto jsem musela zahájit boj proti lamelám, napustila jsem vanu a nasypala do ní 400g jedlé sody, která kůži vybělí a skvěle změkčí.
V půlce července se mi přihodila menší nehoda, žádná tragédie, prostě jsem nešikovná a zlomila jsem si zápěstí, takže jsem vyfasovala sádru, tak si to asi umíte představit, jak jsem fungovala – no, musela jsem, i přesto, že první týden jsem přes bolest přebalovala, chovala naše sedmiměsíční  miminko a mazala Nelinku, bohužel přítel si dovolenou vzít nemohl, jelikož byl právě po dovolené. Takže jsem musela bojovat sama, no dobře mi tak 🙂 Alespoň příště nebudu přeceňovat své síly! 🙂
Každopadně od půlky července bylo počasí deštivé a chladné, teplo bylo velmi výjimečně, tak nyní užíváme výletů – bylo jsme například na hradě Kost, Nelinka s tatínkem jezdí na kole po okolí, dokonce jsme byli na houbách, našli  jsme plný koš, a zajeli jsme se podívat do ZOO – úžasný výlet!

Za týden mi sundají sádru a opět začneme naplno žít, tedy hlavně já 🙂 Taťka bude mít dovolenou a pojedeme na noc pod stan. Také chceme zajet do zábavného parku Mirákulum.
Doufám, že v srpnu už budu bez sádry a napíšu si do deníčku více 🙂

Hanka Kadlecova

Hanka Kadlecova

Maminka, Manželka, Zakladatelka Spolku Ichtyóza, Bývalá kavárenská povalečka, Třídní učitelka bez autority v Martínkově Domácí Škole.