Jarní sbírka je za námi a letní je v plném proudu. Ovšem pojďme si pořádně shrnout tu jarní. Balíček, který má již 23 Ichtýlků u sebe v pořádí již 7. balíček, který od vzniku naší činnosti putoval k dětem a nyní i 8 dospělým s Ichtyózou. Ale nepředbíhejme. Balíček dostalo všech 15 ichtýlků, kteří jsou zařazeni na pravidelnou pomoc v zasílání krémů a radosti. Navíc jsme tento balíček připravili i pro naši ambasadorku Marušku, která má sama Ichtyózu a přitom pomáhá šířit osvětu a sbírat krémy a proto si takovou pomoc více než zaslouží. Díky ohromné vlně pomoci ze strany Vás všech co nás sledujete a poslali jste balíček s krémy, či nám je osobně předali. Nebo poslali jakýkoliv obnos na transparentní účet, tak díky Vám všem je toto. Díky Vám všem můžeme my pomáhat dále. Děkujeme. A právě díky Vám jsme mohli nyní pomoci i dalším 7 ichtýlkům navíc kromě Marušky. Ale nepředbíhejme. A jaké jsou jarní balíčky. Opravdu ohromné a rekordní. Dohromady se vybralo neuvěřitelných 3958ks krémů. (Na adresu Spolku přišlo 552ks seznam jednotlivých dárců, kteří zaslali balíček na adresu spolku naleznete v přiložených fotografií. Spolek dále nakoupil z peněz na transparentním účtu od začátku roku až do teď 709ks krémů značek Bioderma, Uriage a Topicreme, z tohoto počtu bylo na adresu Spolku zasláno 123ks krémů zdarma od společnosti Bioderma, další důležitá součást je i 136ks krémů, které se nakoupily díky částce za oslavu narozenin pana Pitra. Navíc do Spolku dorazila nálož krémů od našeho partnera společnosti Continental Brandýs nad Labem v počtu 187ks, a pan Márty Výtisk přivezl nádherných 93ks krémů osobně. Toto celé dohromady nám dá 1677ks. K tomu Žanetka, která shlédla Marušky video vybízející ke sbírce a rozjela sbírku na vlastní pěst a vybrala famózních 380ks, k tomu úžasná ambasadorka Maruška vybrala díky lidem ve svém okolí pro děti neskutečných 1901ks krémů z toho Bioderma zaslala 220ks krémů pro děti na vyzkoušení ZDARMA. Dohromady tedy tato sbírka přinesla 3958ks prostě neuvěřitelné slovo DĚKUJEME je málo na to jakou máme radost. 15 dětem z pravidelné podpory (Nelinka, Martínek, Tomášek, Ivanka, Ondra, Filípek, Lenička, Sebík, Samík, Filípek, Matěj, Kubík, Hanička, Amálka, Lukášek a k tomu navíc teď i Maruška- Která díky svému videu rozjela neuvěřitelnou osvětu, ta Maruška, která sama nemoc má a přesto pomáhá dále,) tito všichni dostali balíčky se 170 – 172ks krémů a to ve složení Bioderma, Uriage, Topicreme, Cien, Balea a ostatní krémy na vyzkoušení ze sbírky od Vás. Ale jelikož se vybralo tak úžasné číslo rozhodli jsme se podpořit nyní i jednorázovou pomocí v podobě balíčků opět o 170 -172ks krémů ze sbírky od Vás i další nemocné Ichtýlky, které zatím pravidelně podporovat nemůžeme a to konkrétně dalších 7 ichtýlků. A komu?
Viktorka – krásná mladá slečna, která má Ichtyozu vulgaris, a byť si na první pohled můžete říci, že kůžičku má krásnou, tak trable s péčí a termoregulací má stejné jako ostatní.
Márty dospělý muž, který má sám Ichtyozu, ale přesto rozjel sbírku pro děti, vybral 93ks krémů a ty osobně dovezl vlakem, neskutečný člověk, když nám řekl, že má od lékařky 1ks krémů na měsíc bylo jasná volba, že bude teď tím komu balík zašleme.
Danielka dospělá žena, která se snaží žít jako zdravý člověk, obdivuji ji, je to naše sluníčko, a víte co řekla při přebírání balíčku, kromě stovky děkovných slov a objetí měla neskutečnou radost s tím, že se bude moci po dlouhé době pravidelně mazat. Uf toto je náš hnací motor. Maruška II, dáma která na prvním srazu plakala, protože si myslela, že tuto nemoc má sama, dáma, která zjistila kolik je ichtýlků, dáma, která od té doby pravidelně měsíčně zasílá 150kč na účet pro děti. Znát ji je pro nás čest. Jsme rádi, že balíček putoval i k ní. Fotografii z převzetí ještě doplníme.
Nikolka úžasná mladá slečna ze Slovenska, zatím jsme neměli tu čest poznat se osobně, ale skrz fb sleduji jaké je Nikolka sluníčko pro ostatní ve svém okolí. Další důkaz, že Ichtýlci jsou vyjímeční lidé. Jsem ráda, že jarní balíček vyšel právě i na Nikolku.
Martínek II, mladý klučina z druhé strany republiky na srazu byl s rodiči poprvé a byli neuvěřitelní. Báječná rodina co prostě hned zapadla. Jejich skromnost a přátelská nálada byla prostě nakažlivá v tom nejlepším slova smyslu. Balík Martínkovi vyzvedla jeho sestra a poveze mu ho po polovině května. Fotografii z převzetí později doplníme.
Sváťa malý akční klučina. Sváťa jezdí na srazy od začátku spolu s rodiči a sourozenci. Vždy se na ně moc těšíme. Jsme rádi, že vyšel balíček i právě pro něj. Na závěr bychom rádi poděkovali společnosti Luana s.r.o., která věnovala několika Ichtýlkům úžasné a hlavně omyvatelné sedací vaky. Těšit se z nich bude Nelinka, Martínek, Lukášek, Kubík Maty a Ondra❤️ velice děkujeme, že dětem vytvoříme zase další důvod k radosti. Nestihli jste pomoci? Nevadí, máte možnost udělat dobrý skutek do letní sbírky? Pojďte nám pomoci udělat o jeden balík v létě více? A jak? Vše se dozvíte v letní sbírce.

Marian Kadlec

Marian Kadlec

Manžel, Martínkův tatínek, základatel Spolku Ichtyóza, Zneuznaný ředitel a Stávkující školník Martínkovi Domácí Školy.