Tomášek Bárta

 

Ráno děti vstanou, oloupu suché šupiny, pak oba namažu Ogou, do očí nakapu Refresh kapičky, natřu víčka vitamínem A, a vyrážíme směr škola, školka. Ve škole se Ivanka maže sama, tam má Dexeryl a postřikovač, aby se dle potřeby chladila. Ve školce mají na Tomáška taky jeden, aby ho chladili,  jak je třeba, a Ogou Tomáška 1x denně ve školce namažou a navíc mu kapou 1x Refresh kapky do očí. Když ho vyzvedávám, ve školce, než vyrazíme, ho znovu namažu Ogou a kapu na cestu domů. Po návratu okolo 15. hodiny obě děti mažu buď Ogou nebo Uriage kosmetikou, a opět dostávají kapičky do očí. Večer znovu, mazat, kapat do očí a víčka namazat vitamínem A nebo Opthalmo-Azulenem, navíc do očí ještě Vidisic gel. K tomu všemu ještě Tomášek 14 kapek Fenistilu, Ivanka Prothazin a vitamín A v tobolce. Na noc než jdou spát,  dle potřeby přimažu. Obden je při koupeli drhnu skleněnými pilníky, pak pinzetou vytahujeme šupiny z vlásků a z oušek, a ostříháváme velké šupiny na chodidlech. Dvakrát týdně aplikujeme Aurecon do oušek a Biohair do vlásků.

Co se týče mastí, které jsme kdy používali… Úplně po narození Ivanky jsme používali Infadolan, pak jsme zkoušeli Ambiderman a Leniens. Také jsme zkoušeli vazeliny, bílou i žlutou, které jsme ovšem velice brzy vyřadili, jelikož se nám zdálo, že kůže jakoby byla tou mastnotou ucpaná, nemohla vůbec dýchat, zrudla… Ivanka je velice špatně snášela! Taky jsme občas používali Lipobase krém, ten nám celkem vyhovoval, např. se skvěle hodí do tašky na cestu, oproti dózám  Ogy.

Taky jsme dostávali na recept psanou Excipial mast, ta je také dobrá. Leniens mastí se ale Ivana mazat nechce, jak výrazně voní, má problémy s dětmi ve škole. Ambiderman je fajn,  je jemný, hlavně když je tepleji, ne kvůli roztírání, ale je lehounký a když je teplo, kůže krásně prodýchá. I tak mají děti problém s přehříváním, proto jim dávám do veder lehčí masti. Jinak hlavně Oga, promastí, není těžká, dobře se vtírá, děti ji snášejí dobře.

Nejvíce jsme asi spokojeni s Dexerylem a Ogou.

Dana Bártová