Filípek Voříšek

 

filipek01

Je nám ctí představit Vám 14. ichtýlka, který bude součástí našeho podpůrného programu pro děti a bude mu pravidelně zasílán balíček s krémy včetně ostatních výhod.

Filípka a jeho úžasnou rodinu jsme měli možnost poznat na II. Srazu ichtýlků a jsme moc rádi za to, že jsme se poznali. Skrze všechny zdravotní trable je Filípek šťastný klučina s velice podobným humorem jako Martínek a co Vám o Filípkovi prozradí jeho maminka Iva?

Filípek nedávno oslavil páté narozeniny. Je to čilý a moc šikovný chlapeček. Po narození mu lékaři nedávali skoro žádnou šanci na život, vzhledem k těžkému poškození kůže.

Všem nám ale ukázal, že je velký bojovník a chce tu s námi být. Po dvou měsících v nemocnici jsme si ho přivezli domů. Začátky byly velmi těžké, ale pomalu jsme všechno zvládli. Hlavně jak pečovat o kůži, která se neustále loupala.

V současné době chodí Filípek do školky, kde se mu moc líbí. Paní učitelky jsou hodné a pomohou s promazáním přes den. Celé tělo promazáváme ráno a večer a jednou za týden musíme odstranit navrstvenou kůži. Filípek má kůži více červenou s drobnými šupinkami. Vlásky prozatím rostou jen málo.

Důležité ale je, že je Filípek jinak fit a všem nám dělá radost:-).