Krásné páteční odpoledne, ráda bych zde napsala oficiální vyjádření a názor k mé nominaci na Ženu regionu. Ještě jednou velice děkuji Leničce Čížkové, která mne nominovala. Opravdu si toho z celého srdce vážím. Žádnou kampaň či propagaci jsem nepraktikovala. Ale díky Vám mým přátelům jste hlasovací formulář sdíleli zde na FB velké díky hlavně mé přítelkyni Nikolce Hrklové, která celou tuto sdílecí akci na  FB rozjela. Moc si vážím nejen každého hlasu, ale i sdílení. Od dnešního dne jsou známy výsledky odkaz viz zde: http://www.zenaregionu.cz/vysledky děkuji, že se našlo v mém okolí 405lidí, kteří si našli v dnešní uspěchané době čas na to vyplnit své údaje a dát hlas mé osobě, díky Vám jsem se v této celonárodní soutěži za Středočeský kraj umístila na 2.místě. A na 15.místě dle počtu hlasů mezi všemi nominovanými. To je neskutečné a já jsem za to šťastná ALE nastává zde jedna důležitá otázka či zamyšlení se. Každá nominovaná žena dělá záslužnou práci, a hlavně nejen nominované ženy, ale i mnoho dalšich žen a mužů v našem okolí dělá něco čím pomáhá ostatním. A takových lidí by mělo být čím dál víc. Protože čím více budeme pomáhat kolem sebe tím více dobra se bude dít. A tím lépe nám tady všem bude. Já osobně moc přeji vítězství v našem kraji paní doktorce Vladimíře Hejmové, která dělá záslužnou práci a její kavárnu Modrý domeček, kde pracují handicapovaní lidé navštěvuji pravidelně a vždy si to tam moc užívám a cítím se jako v jném světě. Její několikaletá práce a to co dělá je opravdu velice záslužné a velké díky za to. Ale též gratuluji i ostatním nominovaným ženám a jejich umístěním.

Protože milé dámy nezapomínejte, že to co děláte není o ocenění, ale o výsledcích Vašeho konání a snažení. O tom, zda vidíte, že to co děláte má smysl. Když si čtu příběhy dalších žen, kteří skončily s nižšími počty hlasů přemýšlím zda je vůbec správně toto celé hodnotit. Zda se nedostáváme do systému známkování jako ve škole, do škatulkování, kdo je jaký. Já osobně, když už hodnotit či uznat nějakou činnost lidí co se snaží vytvářet úsměv na rtech ostatních, bych byla pro soutěž takovou, kde by byli jasně dané hodnoty do nominace jako takové, a pak bych ocenila dané nominované, kteří by prošli těmito hodnotami všechny do jednoho.  Protože, když jsem se například koukala na úžasnou ženu, která se ve Středočeském kraji umístila na zadních pozicích, přijde mi to vlastně smutné díky jejímu příběhu měla být na předních pozicích ne-li vítězkou. Já osobně přínos takových soutěží či ocenění vidím ve větším zvidělnění činnosti, kterou daný člověk dělá a díky tomu větší šanci pomoci více lidem.

Takže ještě jednou velice děkuji za každý Váš jeden hlas. Ale hlavně děkuji za každý jeden krém, který nám do sbírky posíláte, děkuji za každou kč, kterou zašlete na transparentní účet. Děkuji za každého 1 ichtýlka, kterého díky tomu můžeme alespoň trošku podpořit krémy na denodenní mazání, potřebným zdravotním materiálem či hračkou k Vánocům nebo ke dni dětí. Děkuji Vám všem co mi dáváte důvěru. Děkuji všem rodinám ichtýlkům, kteří jezdí několik stovek km na srazy a vzájemně se podporujeme a měníme zkušenosti. A díky Vám všem, kterým nejsou tyto osudy lhostejné.

Jsem ráda, že můžu být celého tohoto kolosu součástí a dejme tomu koordinátorem všech činností 🙂 děkuji Anet Hradilové, která celou tuto myšlenku jede od začátku semnou, která mne učila o kůži ichtýlků pečovat, která mi jak může pomáhá se všemi dosavadními balíčky, se srazy. Děkuji letos Marušce, která se přidala do našeho teamu a pomohla nastartovat osvětu. Děkuji všem dalším dobrovolníkům, kteří nám pomáhají při srazech. Bez Vás všech bych totiž já neměla CO dělat. Děkuji svému manželovi, díky kterému tím, že mohu být žena v domácnosti se mohu o Martínka  starat a zároveň se naplno věnovat spolku a činnostem kolem něj. Protože ač se to nezdá začala to být každodenní několikahodinová záležitost. Z čehož mám samozřejmě radost, že to celé má smyl a že téměř 2,5leté úsilí začíná být čím dál tím více vidět. Děkuji za Vaší pomoc. Hanka