Zde přinášíme přehled laických zkušeností s danými produkty. Úroveň informací je na bázi sdílení zkušeností s ostatními při aplikaci krému. Výsledek je vždy individuální, neboť každé dítě snáší různé krémy jinak.

Koupel, vlasy

Xémose Syndet

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, objem 200 ml, cena od 299 Kč
Sprchový čistící krémový gel; odstraní nečistoty i z velmi suché pokožky. Díky obsahu termální vody krásně zjemní a hydratuje pokožku.

CU-ZN+ sprchový gel

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, objem 200 ml, cena od 440 Kč
Sprchový gel je díky obsahu mědi a zinku antibakteriální, při koupeli vytváří bohatou pěnu, je doporučeno nanést na vlhkou pokožku, nechat chvíli působit a smýt.

D.S. gel

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, objem 150 ml, cena od 330 Kč
Jemný a zároveň velmi pěnivý gel, krásně čistí pokožku. Při dlouhodobém používání jsou vlasy krásné, zdravé a silné, je skutečně znát menší svědivost vlasové pokožky a zlepšení jejího stavu.

D.S. spray

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 100 ml, cena od 490 Kč
Máme vyzkoušeno, že po manuálním odstranění lamel z pokožky hlavy a po pravidelné aplikaci tohoto spraye se výrazně prodlouží doba do vytvoření nových lamel ve vlasech.

 BIODERMA Atoderm Sprchový olej

 • Jeho exkluzivní složky obnovují kožní bariéru.
 • Intenzivně vyživuje a zvláčňuje pokožku, zmírňuje pocity pnutí a chrání před vnějšími vlivy.
 • Patent Skin Barrier TherapyTM chrání suchou pokožku před bakterií Staphylococcus aureus způsobující zánět a podráždění.
 • Atoderm Sprchový olej vytváří ultra lehkou a jemně parfemovanou pěnu, která je speciálně navržena tak, aby respektovala i tu nejcitlivější pokožku.
 • Opět úžasná věc, že tento olej se mění v pěnu 🙂

 

BIODERMA Atoderm Intensive gel moussant

 • Díky obsahu čisticích látek  a vitamínu PP Atoderm Intensive Gel moussant (pěnivý gel) potlačuje rozmnožování mikroorganismů, dráždivých látek zhoršujících suchost pokožky.
 • Atoderm Intensive Gel moussant zklidňuje pocity nepohodlí a podráždění a pomáhá posilovat kožní bariéru.

BIODERMA Nodé DS Šampon na lupy

Exkluzivní složení Nodé DS+ šamponu nabízí zvýšenou účinnost proti závažným stavům lupů. Patentovaný komplex DSactive® zaručuje dvojí účinnost:

 • zamezuje  šíření kvasinky Malassezia odpovědné za tvorbu lupů a zabraňuje tvorbě  mazu, který Malassezia šíří.
 • Kerato-regulační látky odstraňují závážné stavy lupů, usnadňují jejich eliminaci. Nodé DS+ je obohacený o zklidňující látky a okamžitě a trvale zbavuje vlasovou pokožku svědění.  D.A.F patentovaný přírodní komplex zvyšuje práh tolerance citlivé pokožky.

Stieprox šampon

Stiefel Laboratories, 100 ml, hradí se v plné výši orientační cena 300 Kč
Pouze na předpis lékaře, jedná se o antimykotický přípravek, tj. proti plíňovým infekcím. Většina je s žíváním velmi spokojena, účinně odstraňuje lamely ve vlasech, ale nesmí se požívat dlouhodobě.

CutisHelp Konopný šampon

CutisHelp Europe, 200 ml, cena od 324 Kč
Při nadměrném šupení kůže ve vlasech, používat maximálně 2x do týdne, pokožku zklidňuje a napomáhá proti svědění.

Balneum Hermal

Almirall Hermal GmbH, 500 ml, cena od 289 Kč
Přísada do koupele, na těle vytváří olejový film. Určitě neuškodí, ale ani příliš nepomůže. Existují koupelové oleje, při jejichž používání je výrazněji vidět pozitivní účinek, např. od firem
A-Derma nebo Uriage.

Balmandol olej

Spirig Eastern, 225 ml, cena od 148 Kč
Olej do koupele, je možná i aplikace přímo na umyté tělo. Určitě neuškodí, ale ani výrazně nepomůže. Existují koupelové oleje, při jejichž používání je výrazněji vidět pozitivní účinek,
např. od firem A-Derma nebo Uriage.

A-Derma Exomega zvláčňující mycí olej

Pierre Fabre, 200 ml nebo 500 ml, cena od 199 Kč

Neobsahuje mýdlo, použití do koupele, krásně napění, tělo krásně zjemní, olej je opravdu velice mastný, tzn. je potřeba větší údržba vany.

A-Derma Exomega zkliňující pěnivý gel

Pierre Fabre, 250 ml nebo 500 ml, cena od 240 Kč
Použití při koupeli, tělíčko krásně zvláční – opět jen na krátkou dobu, ale pocitově je velice příjemný. Není tak mastný jako A-Derma mycí olej.

A-Derma Exomega pěnivý šampon

Pierre Fabre, 125 ml, cena od 300 Kč
 Na tomto šamponu oceňujeme pěnivou texturu a hlavně to, že děti nepálí v očích. K odstranění lamel ve vlasech příliš neúčinkuje.

Eucerin DermoCapillaire

Beiersdorf, 250 ml, cena od 305 Kč

Šampon na suchou a svědící pokožku. Bez barviv, parabenů, alkoholu a parfemace. Doporučujeme, i když šupinky se stále tvoří, možná v menší míře, ale pokožka hlavy určitě méně svědí.

A-Derma Exomega emolienční pěna

Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, 125 ml, cena od 354 Kč

Použití do koupele, pěna je speciálně vyvinuta pro děti, pro zábavnou aplikaci formou hry. Pocitově je velice příjemná, z naší zkušenosti je to z této řady do koupele určitě nejlepší přípravek.

Xémose Huile

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 400 ml, cena od 380 Kč

Zklidňující čisticí olej je ultra jemný čisticí přípravek zvlášť vytvořený pro suchou a velmi suchou pokožku, která je podrážděna tvrdou vodou. Děti opět baví to, že z gelové struktury se na těle promění v pěnu.

D.S. emulze

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 40 ml, cena od 390 Kč

Emulze se aplikuje přímo na vlasovou pokožku, ideálně po jejím předchozím ošetření D.S. gelem; nesmývá se. Velkou výhodou je, že nezanechává mastné vlasy. Stačí tenká vrstva, v případě aplikace silnější vrstvy je třeba vymýt. Na lupy zabírá výborně, a silné lamely lze po použití emulze lépe manuálně odstranit. Navíc reguluje šíření kvasinek a snižuje pocit svědění.

Linola Fett Ölbad

Dr. August Wolff & Co., 200 ml nebo 400 ml, cena od 115 Kč

Olejová přísada do koupele i do sprchy, vytváří na pokožce ochranný film.

Menalind derm sprchovací emulze

Paul Hartmann AG, 200 ml, cena od 182 Kč

Jemná čistící emulze, zanechává na pokožce ochranný film.

Menalind derm koupelový olej

Paul Hartmann AG, 100 ml, cena od 130 Kč
Obsahuje pupalkový olej, který pokožku promašťuje, zanechává ochranný film.

 TOPICREM Jemný mycí gel tělo a vlasy

Speciálně vyvinutý mycí gel pro citlivou a suchou pokožku. Neobsahuje mýdlo a šetrně myje obličje, tělo i vlasy. Obohacený je glycerinem. Nedráždí oči. Je hypoalergenní. Pokožka zůstává hebká a vlasy jsou díky němu vyživené.

TOPICREM 2v1 Mycí gel

Velmi jemný mycí gel vhodný i pro miminka na tělo a vlasy, respektující citlivou pokožku, obohacený vodou z pomerančových květů a Aloe Vera gel. Organický gel je biotechnologicky vyroben, je hypoalergenní. Neobsahuje parabeny, nedráždí oči a nevysušuje pokožku.

TOPICREM Ultra výživný mycí gel

Ideální pro potřeby velmi suché, citlivé a atopické kůže. Je neparfémovaný s vysokou tolerancí snášenlivosti. Obsahuje lněný olej, bio lipidy a glycerin. Tento gel pokožku šetrně myje, uklidňuje podráždění a svědivost, vyživuje jí a zároveň napomáhá při intenzivní obnově hydrolipidického filmu kůže.

Uriage Kératosane 15

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 200 ml, cena od 579 Kč

Krém výrazně zvláčňuje hrubou, šupinatou a zrohovatělou pokožku. Nezanechává na kůži mastný film, pro velkou většinu používajících je to TOP krém. Díky tomuto krému kůže nehnědne
a při pravidelném používání se netvoří lamely. Používáme na celé tělo, ale zasádně nemažeme na obličej! Obsahuje ureu, u citlivých osob se může dostavit slabé pálení kůže, které zpravidla ustoupí. Nepoužívat na jakékoliv odřeniny, praskliny, škrábance apod.

Uriage Kératosane 30

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 40 ml , cena od 399 Kč

Obsahuje vyšší procento urey než Kératosane 15. Regeneruje zrohovatělou a velmi suchou pokožku, používat pouze lokálně na opravdu ztvrdlou či nahromaděnou kůži např. paty, lokty, kolena.

Xémose Créme

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 200 ml nebo 400 ml, cena od 399 Kč

Krém díky obsahu glycerinu a termální vody umožňuje intenzivní hydrataci pokožky, zklidňuje ji a pomáha obnovovat kožní bariéru. Velice příjemně voní a roztírá se. Krásně se vpije do pokožky a kůže je po aplikaci jemná; nezamastí oblečení. Velmi doporučujeme.

Bioderma Atoderm Intensive Baume

 • Atoderm Intensive Baume rychle zastaví svědění kůže díky dermatologicky léčivé látce PEA.
 • Je obohacen o zklidňující a čisticí látky, okamžitě zklidňuje podráždění.
 • Atoderm Intensive trvale obnovuje kožní bariéru díky exkluzivnímu komplexu LipigeniumTM vyrobeného z biolipidů, které jsou přirozeně přítomné v epidermis.
 • Jeho patentovaná Skin Barrier TherapyTM omezuje přilnavost a šíření zlatého stafylokoka na straně jedné a průnik alergenů na straně druhé, tedy faktorů zodpovědných za zhoršování suchosti pokožky.
 • Poslední dobou hrdina v péči o pokožku.

Bioderma Atoderm PP Baume

Extra výživný změkčující balzám, který pokožce poskytuje dlouhotrvající komfort.

 • Atoderm PP Baume zabraňuje opakovanému vysušování pokožky.
 • Jeho ÉcodéfensineTM patentovaný komplex reguluje kožní ekosystém a zachová jeho biologickou rovnováhu.
 • Přirozeně bojuje proti nepříznivým vnějším vlivům. Vitamín PP a zvlhčující látky posilují kožní bariéru.
 • Díky látce zanthalen trvale zklidňuje podráždění a svědění.

 

Bioderma Atoderm Krém

 • Díky obsahu výživných a restrukturalizačních látek, Atoderm Krém biologicky posiluje kožní bariéru a tak brání působení dráždivých látek.
 • Díky zvlhčujícím látkám dokáže vázat vodu v horních vrstvách kůže a zabraňuje tak jejímu odpařování.

 

Xémose Lait

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 400 ml, cena od 650 Kč

Zklidňující emolienční mléko. Pro ichtyózu je určitě vhodnější Xémose Créme, zvláště v zimním období. Mléko je stejně kvalitní, ale podle našich zkušeností je zapotřebí více vrstev, aby byla pokožka hydratována stejně dobře jako při použití krému.

Xémose Créme Visage

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 40 ml, cena od 290 Kč

Oproti Xémose Créme obsahuje navíc bambucké máslo, díky kterému lépe ochraňuje pokožku namáhanou povětrnostními vlivy.

Termální voda Uriage

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 50 ml, 150 ml nebo 300 ml, cena od 120 Kč

Vytváří bariéru proti alergenům a bakteriím. Hydratuje, zklidňuje a zabraňuje působení volných radikálů. Je vhodná i pro nejcitlivější pokožku kojenců a dětí. Vysoký obsah vápníku a hořčíku zklidňuje citlivou pokožku, vysoký obsah minerálů chrání kožní bariéru. Navíc je báječná při přehřívání dětí. Pokud vidíme, že dítě extrémně červená, postříkáme ho, a kromě ochlazení ho navíc hydratujeme. Další její báječnou výhodou je, že se může používat i na opruzeniny, praskliny, do očí, nosu atd. Na rozdíl od konkurenčních termálních vod se skutečně vstřebává do pokožky.

Dexeryl krém

Pierre Fabre, 250 ml nebo 500 ml, cena od 140 Kč

Zadržuje v těle vodu a zabraňuje odpařování, nejlépe používat po koupeli na celé tělo, dá se kombinovat s jinými krémy. Funguje jako bariéra chránící proti vnějšímu poškození, proto krém nanášíme několikrát denně na obličej i celé tělo. Pro někoho může být negativum, že se jakoby vrství a úplně nevstřebává, jako např. výrobky spol. Uriage či A-Derma.

Oga mast

Lehká, skvěle hydratuje, ale v kombinaci s dalšími krémy; samotná by k optimální hydrataci pokožky, a tudíž k nižší tvorbě lamel, ragád apod., nestačila.
Jedná se o regionální název, složení lze předat kožnímu lékaři, který ji může předepsat. Míchá se v lékárně, je zdarma – dle typu pojišťovny.

Cutilan

Jedná se o hydrofobní masťový základ, různé velikosti balení. Lze volně zakoupit nebo na předpis kožního lékaře. Většina používá pouze v létě, např. před koupáním v bazénu.

Ambiderman

Hydrofilní krémový základ, různé velikosti balení. Lze volně zakoupit nebo na předpis kožního lékaře. Krém je lehký a dobře roztíratelný, ale málo hydratační.

Uriage Cérat

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 150 ml, cena od 400 Kč

Výborný na obličej a ruce, obsahuje bambucké máslo, které regeneruje pleť a posiluje kožní barieru. Je dobře promašťující, což je ideální na místa, která jsou více vystavena např. povětrnostním vlivům.

Excipial U Lipolotio

Galderma-Spirig, 200 ml, cena od 140 Kč

Lehčí krém, samotný nepostačuje, kůže po něm není dostatečně hydratovaná.

CutisHelp Lupénka Konopná mast

CutisHelp Europe, 100ml, cena od 230 Kč

Poskytuje intenzivní hydrataci, ideální je používat na noc, zklidňuje a regeneruje pleť. Aplikujeme pouze na obličej.

CutisHelp Lupénka Konopný krém

CutisHelp Europe, 100 ml, cena od 210 Kč

Poskytuje intenzivní hydrataci, je vhodné používat přes den. Zklidňuje a regeneruje pokožku, je dobře roztíratelný a nezanechává na pokožce mastný film.

Vazelína bílá kosmetická

Lze volně zakoupit nebo na předpis lékaře, různé velikosti balení.
Většina z nemocných nepoužívá, pokožka je málo hydratovaná a v podstatě nedýchá; kůže se hromadí a hnědne.

Linola-Fett krém

Dr. August Wolff & Co., 50 g, cena od 122 Kč

K léčbě poškozené kůže, krém je hodně hutný a těžký, nikdo z nás nepozoroval pozitivní působení na ichtyózu.

Lipobase krém

Astellas Pharma, 100 g, cena od 130 Kč

Pouze na lékařský předpis, k léčbě poškozené kůže. Hutný a těžký krém, nikdo z nás nepozoroval pozitivní působení.

Eucerin Complete Repair tělové mléko

Beiersdorf, 250 ml, cena od 380 Kč

Zvláčňující mléko s obsahem urey 5% nebo 10 %. Snadno se vstřebává, výborně hloubkově hydratuje a zklidňuje hrubou, olupujicí se, svědící a extremně suchou pokožku. Po použití přípravků s ureou některé osoby v začátku používání pokožka pálí, ale pálení zpravidla odezní.

Eucerin AtopiControl tělové mléko

Beiersdorf, 250 ml, cena od 479 Kč

Obsahuje kombinace koncetrovaných omega-6 mastných kyselin. Pomáhá obnovit ochrannou bariéru kůže a zvýšit odolnost pokožky vůči negativním vlivům.

A-Derma Exomega emolienční krém

Pierre Fabre, 200 ml a 400 ml, cena od 300 Kč

Z řady Exomega celosvětově nejprodávanější produkt, i nám z této řady nejvíce vyhovuje. Aplikace na tělo, po namazání krásně zjemní, vyhovuje nám i struktura. Oproti výrobkům spol. Uriage či produktu A-Derma Exomega emolienční mléko více mastí oblečení. Na tělo tento krém můžeme určitě doporučit, na obličej a dlaně není úplně ideální, na místa více vystavená povětnostním vlivům nestačí.

A-Derma Exomega emolienční mléko

Pierre Fabre, 200 ml nebo 400 ml, cena od 300 Kč

Aplikace na tělo, viz. A-Derma exomega emolienční krém; aby pokožka byla dobře hydratovaná, je třeba namazat více vrstev.

A-Derma Exomega emolienční balzám

Pierre Fabre, 200 ml, cena od 300 Kč

Použití na tělo, hodně mastný, ale nedochází z výraznému zjemnění či hydrataci.

Kerasal mast

Spirig, 50 g, cena od 94 Kč

Volně prodejná mast s keratolytickým účinkem, použití na zrohovatělou pokožku. Varianta výrobku Kératosane spol. Uriage, který má ovšem lepší výsledky. Kerasal též odstraní zrohovatělou kůži, ale Kératosane navíc kůži zjemní a zamezí jejímu dalšímu hnědnutí a hromadění.

Belobaza krém

Belupo, 100 g nebo 400 g, cena od 112 Kč

Příjemný krém, dobře se roztírá a vstřebává, nezamastí oblečení. V účinnosti patří k průměrným.

 TOPICREM SOS Obnovující krém na tělo

Tělový krém na hrubou a velmi suchou pokožku. Obnovuje kůži, vytváří ochranný film, intenzivně vyživuje a přináší pohodlí pro extrémně suchou kůži. V době, kdy se přestal vyrábět náš favorit Keratosane 15 je tento krém báječnou náhradou.

 

TOPICREM Vyživující balzám

Speciálně vyvinutý pro potřeby velmi suché citlivé a atopické kůže. Je neparfémovaný s vysokou tolerancí snášenlivosti. Obsahuje bambucké máslo, včelí vosk, glycerin a lněný olej bohatý na mastné kyseliny omega 3 a 6, které pomáhají při intenzivní obnově hydrolipidického filmu a alantoin uklidní podrážděnou a svědivou pokožku. Není mastný, nelepí se a rychle se vstřebává.

 

TOPICREM Ultra hydratační tělové mléko

Hydratační ochranný krém obohacený o vyživující složky Urea a glycerine. Toto tělové mléko poskytuje dlouhodobou hydratační ochranu a tak pomáhá zabraňovat projevům suché pokožky. Ovšem balzám od Topicrem hydratuje kůži Ichtýlků mnohem více než mléko.

 

TOPICREM Masážní olej

Masážní organický olej opět vhodný i pro miminko. Obsahuje slunečnicový, jojobový a heřmánkový olej. Hydratuje a vyživuje dětskou pokožku a zanechává ji vláčnou a jemnou. Bez parabenů.

 

TOPICREM Vyživující ultra hydratační pleťový krém

Vyživující hydratační pleťový krém obohacený o glycerin a Ureu, vhodný pro citlivou suchou pleť. Okamžitě hydratuje, účinně vyživuje a chrání pleť. Je hypoalergenní a bez parabenů.

 

TOPICREM SOS Vyživující krém

Extrémně vyživující péče o pleť, speciálně vyvinutá pro extrémně suchou pokožku. Obsahuje Ureu a včelí vosk. Pokožku vyživuje, zjemňuje a chrání. Je hypoalergenní a neobsahuje barviva ani parabeny.

Avéne SPF 30

Pierre Fabre, 200 ml, cena od 404 Kč

Opalovací krém, nezanechává bílé stopy, voděodolný, bez parabenů, hypoalergenní, dobře se vstřebává.

Avéne SPF 50+

Pierre Fabre, 200 ml, cena od 450 Kč

Opalovací krém, nezanechává bílé stopy, voděodolný, bez parabenů, hypoalergenní, dobře se vstřebává. Výborný k moři.

Eucerin dětský opalovací spray SPF 50+

Beiersdorf, 200 ml, cena od 350 Kč

Výborně se vyrovná i dražším značkám jako např. Avéne, účinně chrání dětskou pokožku před spálením a chronickým poškozením. Extra voděodolný, ochrana proti UVB i UVA záření, neobsahuje barviva, parfemaci ani parabeny, nezanechává bílé stopy. Klinicky testováno i u dětí s atopickým ekzémem.

Bariésun Spray pro děti SPF 50

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 200 ml, cena od 490 Kč

Díky výkonnému filtru poskytuje sprej velmi vysokou ochranu před slunečním zářením. Zaručuje vysokou odolnost vůči vnějším vlivům, snadno se nanáší a rychle vstřebává. Intenzivně hydratuje
 pokožku, je hypoalergenní, bez parabenů, alkoholu, parfemace aj.

 TOPICREM Ultra hydratační krém na obličej a tělo SPF 50+

Hydratační pleťový krém obohacený o glycerin a Ureu poskytující dlouhotrvající hydrataci a ochranu před sluncem. Není mastný, nezanechává bílé stopy a velmi snadno se obsorbuje.

Bariéderm mast

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 40 g, cena od 390 Kč

Mast je reparativní, ideální na praskliny a jiná poškození kůže, hojí nová i starší poranění. Nanáší se špachtličkou přímo na postižené místo. Skutečně urychlí proces hojení ragád, v případě hlubokých ragád je nutná častá frekvence mazání.

CU-ZN+ krém

Laboratoires Dermatologiques d’Uriage, 40 ml, cena od 290 Kč

Krém díky obsahu mědi a zinku pomáhá odstraňovat z pokožky bakterie.
Doporučujeme aplikovat lokálně na popraskaná místa na kůži. Kromě antibakteriální funkce pokožku rychleji regeneruje.

Imazol krémpasta

Spirig Eastern, 30 g, cena od 99 Kč

Antimykotikum volně prodejné nebo na lékařský předpis. Výborný na mokvající rány, ragády či opruzeniny.

Bioderma Cicabio krém

 • Drobné poškození kůže: povrchové olupování, neabrazivní laserová léčba, v návaznosti na dermatologické postupy a doporučení.
 • Suchá pokožka: podráždění, zarudnutí, přehřátí, šupinatá oblasti, atd.
  • Obnovuje epidermis a hydratuje
  • Zmírňuje nepohodlí a snižuje nutkání ke škrábání
  • Chrání poškozenou kůži:  Textura „dýchající náplasti“
  • Díky působení zinku se snižuje proliferace bakterií
  • Vynikající snášenlivost

Bioderma Cicabio lotion

 • Mokvající pokožka
 • Poškození kůže která mohou vést k maceraci: kožní záhyby, puchýře
  • Vysušuje, absorbuje a omezuje mokvání
  • Obnovuje epidermis
  • Zmírňuje nepohodlí a snižuje nutkání škrábání
  • Díky působení zinku zabraňuje bakteriální proliferaci
  •  Vynikající tolerance

Ophthalmo-Azulen mast

Zentiva, 5 g, cena od 44 Kč

Volně prodejná oční mast s heřmánkem, má protizánětlivý a dezinfekční účinek, podporuje hojení.

Ophthalmo-Septonex mast

Zentiva, 5 g, cena od 68 Kč

Volně prodejná oční mast s dezinfekčními účinky.

Vitamin A-POS mast

Ursapharm, 5 g, cena od 89 Kč

Volně prodejná oční mast s vitamínem A.

Hylo-Comod kapky

Ursapharm, 10 ml, cena od 208 Kč

Volně prodejné oční kapky určené pro zvlhčení sliznice oka, tzv. “umělé slzy”. Obsahuje účinnou kyselinu hyaluronovou, a neobsahuje konzervační látky, takže se mohou užívat dlouhodobě. Velmi doporučujeme.

Hylo-Care kapky

Ursapharm, 10 ml, cena od 239 Kč

Volně prodejné oční kapky určené pro zvlhčení sliznice oka, tzv. “umělé slzy”. Oproti kapkám Hylo-Comod obsahuje navíc dexpanthenol – provitamín B5. Též bez konzervačních látek, vhodné k dlouhodobému používání.

Vaxol spray

HL Healthcare, 10 ml, 145 Kč

Volně prodejný ušní spray, 100% olivový olej. Používá se ke změkčení ušního mazu a promazání – zvláčnění zvukovodu. Ze zkušeností doporučujeme.